RPA Makaleleri Serisi #8

RPA Dönüşümünde, Kuruluşlarda Kimler Sorumlu Olmalı?

RPA Dönüşümünde Kuruluşlarda Kimler Sorumlu Olmalı?

RPA Kuruluş Sorumlusu

Kurulum kadar önemli olan bir diğer husus: Kuruluşunuzdaki sorumlu.

Organizasyonların çoğunda RPA'dan sorumlu tek bir yönetici vardır. Başlıca BT müdürleri, teknoloji müdürleri veya dijital müdürler sorumludur. Ancak, şirketlerin% 10'undan fazlası, RPA kullanım düzeylerine bakılmaksızın, stratejik dönüşüm için gereken iş kolu bilgisi ile çabaları aşılamak için RPA sorumluluğunu baş strateji görevlisine vermiştir.

Abel, teknoloji yönetiminin; bir süreç ve teknoloji liderliğinde perçinleşmesi gerektiğine inanıyor. “Gerçek şu ki, iş liderleri henüz tam olarak teknoloji meraklısı değiller ve teknoloji liderleri işin tüm giriş ve çıkışlarını anlamıyorlar ”diyor. “Ama bu boşluk gün geçtikçe azalıyor ve bu da sorunun çözülmesine yardımcı olacak.”

Bu perçinleşmeyi başarmak için Cherkis, RPA'nın teknoloji yönünün dijital ve teknoloji dönüşümünü denetleyen yönetici altında olması gerektiğine inanıyor. “Genellikle, bu CFO veya COO'dur” diyor. “Bu, işletme ve teknoloji disiplinlerinin bir araya gelmesini sağlıyor.”

Çalışanların Endişelerini Gidermek

Araştırmamız, tüm kuruluşların yarısının RPA'nın gelecekte birçok işi ortadan kaldırdığına veya ortadan kaldıracağına inandığını ve hatta personelinin iş yerinden edilmesiyle ilgili endişelerini daha fazla tanıdığını göstermektedir.

Çalışanların korkularını gidermek için şirketler önemli adımlar atıyorlar: RPA kullanım planları konusunda şeffaf davranıyorlar, endişelerini anlamak ve hafifletmek için çalışanlarla yakın işbirliği içinde çalışıyorlar ve sıradan tekrarlanan işlerde tasarruf edilen zamanla ilgili olumlulukları vurguluyorlar. RPA liderleri bu adımlara daha da keskin bir şekilde odaklanıyor.

Birçok şirket konunun nezdinde seçenekleri agresif bir şekilde yönetiyor. Kuruluşların yarısından fazlası personeli yeniden dağıtıyor ve RPA planlarının bir parçası olarak yeni sorumluluklar için eğitim sağlıyor. RPA liderleri arasında bu rakam% 68'e yükselmiş durumda. Bu çabalar RPA’nın ivme ve başarısının ayrılmaz bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Çalışanların Rpa Üzerindeki Düşünceleri*

*RPA Farkındalığına göre

Çalışanların Rpa Üzerindeki Düşünceleri


PRP Business Solutions olarak RPA çözümleri geliştiriyor ve süreçlerinizi yönetiyoruz. Hizmetlerimizi buraya tıklayarak inceleyebilir, hemen bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak iletişim formumuzu doldurabilir veya bizi hemen arayabilirsiniz.

RPA Hangi Departmanlarda Gelişiyor?

18 Ara 2019

RPA Hangi Departmanlarda Gelişiyor?

Potansiyel faydalar göz önüne alındığında, endüstrilerdeki işletmeler RPA'i kuruluşlarındaki hemen hemen her fonksiyon..

Rpa Nedir Makalesi Thumbnail

3 Oca 2020

RPA Nedir ? Robotik Süreç Otomasyonu Nerelerde Kullanılır ?

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA: Robotic Process Automation) iş modellerindeki kronik süreçleri...

RPA Hangi Süreçlerde Kullanılabilir Thumbnail Image #3

7 Oca 2020

RPA Hangi Süreçlere Uygundur ?

RPA; otomotiv, havayolu, taşıma sanayi, bankacılık, kimya sanayi, dağıtım, eğitim...

RPA Nasıl Uygulanır RPA Yol Haritası Thumbnail Image #4

7 Oca 2020

RPA Nasıl Uygulanır ? RPA Yol Haritası

RPA’ya yatırım yapmaya karar verdikten sonraki adımınız RPA’nın uygulanmasıdır. Başarılı bir planlamada otomasyon projesi...